2015 Kutlu Doğum
Üyelik Girişi
Kategoriler
Site Haritası
CAMİYİ SEVİYORUM

2015 RAMAZAN UMRESİ
DİNİ BİLGİLER
Çanakkale 100.Yıl


Diyanet Radyo

KUTLU DOĞUMDA "KARDEŞLİK HUKUKU " İŞLENECEK

     Hz. Muhammed(s.a.v)'in sevgisini canlı tutmayı, örnek yaşayışını ve özellikle kardeşlik hukukunu bütün boyutlarıyla gündeme taşımayı hedefleyen Diyanet İşleri Başkanlığı, bu yılki teması 'Hz. Peygamber, Kardeşlik Ahlakı ve Kardeşlik Hukuku'' olarak belirlenen kutlu doğum haftasında bir dizi etkinlik gerçekleştirecek.

     Hafta boyunca planlanan programlar arasında paneller, sempozyumlar, konferanslar, kitap ve kültür fuarı, haftayla ilgili öğrencilere yönelik yarışmaların yanı sıra kurum ve kuruluşlara, esnafa, şehit yakınlarına, gazilere, hastanelere, kimsesizlere ve  çocuk  esirgeme yurtlarına ziyaretler bulunuyor.

'    'Kutlu Doğum Haftası'' etkinlikleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığınca ''Hz. Peygamber ve Kardeşlik Hukuku'' konulu bir de kitap hazırlanacak.

       Hafta boyunca Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde il ve ilçe müftülüklerince de çeşitli programlar düzenlenecek.

    14 Nisan  2012 'de başlayacak ''Kutlu Doğum Haftası''nın resmi açılışı ise İstanbul Sinan Erdem Spor Salonu'nda halka açık programla yapılacak.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   5356 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret286584
KUTLU DOĞUM 2015
SAAT
TAKVİM
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Anlık
Yarın
21° 29° 13°
DÖVİZ BİLGİLERİ
AlışSatış
Dolar2.60452.6149
Euro2.85992.8713
KUR'AN-İLMİHAL